FAVORİLERİM
BAKTIKLARIM
YORUMLAR
İLETİŞİM
HESAP GİRİŞİ
Biyosidal Market
0 Adet Ürün
0,00
KATEGORİLER TÜMÜ
Haşere Atlası
 

 

 Hamam Böceği İlaçlaması Nasıl Yapılır ? Hamam Böceği Mücadelesi ? En etkili Hamam Böceği İlaçları ? Kokulu Kokusuz Jel Hamam Böceği ilaçları ?

 

                Hamam böceği ilaçlama insan hayatı için oldukça önemlidir, çünkü bu haşereler temiz yerlerde bulunmadıklarından birçok mikrop barındırıp, bu mikropları da insanalara salya veya dışkıları yolu ile bulatırabilir. Bunun sonucunda da ciddi sağlık problemleri oluşabilir. Hamam böceklerinden kurtulmak için muhakkak profesyonel hamam böceği ilaçlama şirketleri ile görüşülmeli, gereken yardımlar vakit kaybedilmeden alınmalıdır. Aksi halde her geçen gün sayıları artacak olan bu haşereler daha da büyük zararlara neden olacaktır.

       Hamam böceği, omurgasız canlılar grubundan küçük yapılı canlılardır. Dünyanın birçok bölgesinde bulunan ve 5000 kadar türü olan hamam böcekleri nemli ve besin maddesi bulunan her ortamda yaşarlar. Hamam böceklerinin boyları ortalama 3-5 cm arasındadır. Sırt bölümlerinde kendilerini tehlikelere karşı koruyan sert bir madde olan hamam böceklerinin kanatları vardır fakat uçamazlar. Hamam böceğinin çok güçlü ayak yapıları vardır ve çok çabuk hareket ederler.

          Hamam böcekleri halk arasında farklı isimlerle anılırlar. Bunlar arasında oryantal hamam böceği, alman hamam böceği, amerikan hamam böceği, kakalak, karafatma ve kalorifer böceği başta gelir. Tüm türleri insanlar için ciddi tehdit demektir. Çünkü her biri bulundukları alanlardan, mekanlardan aldıkları virüsleri insanlara bulaştırıp ciddi hastalıklara neden olabilir. Hamam böceklerinden insanlara bulaşan hastalıklar arasında grip, dizanteri, astım, phonomi, verem, hepatit ve çeşitli alerjik hastalıklar başta gelir. 

   

KOKULU, KOKUSUZ, JELHAMAM BÖCEĞİ İLAÇLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ....

 

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Fare İlaçlama Nasıl Yapılır ?  Fare Mücadelesi ? En Etkili Fare İlaçları ? Pasta, Mum Blok, Hazır Yemleme İstasyonları Fare Zehirleri ?

        Fare omurgalı ve memeli bir kemirgendir. Kemirgen olması, elastik vücut yapısına sahip olması nedeniyle istediği yere kolaylıkla girebilmekte ve bulundukları yerlerdeki eşyaları, yiyecekleri de kolaylıkla tüketebilmektedirler. Farelerden kurtulmak için, sağlık sorunlarına engel olunması için ve maddi kayıpların önüne geçilebilmesi için oldukça önemlidir ve asla ihmal edilmemelidir. Biyolojik yapısı farklı olan bu kemirgenler baş kısmında 2 adet göz, 2 adet kulak ve kemirici dişlerden oluşan bir ağız yapısına sahiptir. Bedenlerinin alt kısımlarında 4 adet ayak bulunur ve bu ayakları oldukça kuvvetlidir. Bu sayede her yere istedikleri gibi ulaşabilen farelerden kurtulmak da zorlaşır. 

       Fareler yalnız yaşamayı sevmediklerinde ev ortamında, çatı katlarında, lağımlarda, tarlalarda, suda ve gıda maddesinin olduğu her yerde toplu halde bu kemirgenlere rastlamak mümkündür. Görüldükleri ya da fark edildikleri durumlarda fare ilaçlama yapılmalıdır. Bıraktıkları dışkılar yolu ile ya da özellikle geceleri mutfaklarda yiyecek arayışındayken çıkardıkları tıkırtılarla kendilerini ele veren bu kemirgenler muhakkak yok edilmelidir.

      Farelerden kurtulmak için genellikle sıvı ilaçlama uygulanmaktadır. Kapalı alanlarda da gerçekleştirilebilen bu ilaçlama öncesinde ilaçların insanlarla temas etmememsi adına alınması gereken bazı ufak tedbirler vardır. Aksi halde etkisi oldukça kuvvetli olan bu ilaçların temasları ardından ciddi sağlık sorunları ile karşılaşılabilir. Varsa açıkta kalmış gıdaların ağızları kapatılarak saklanması, yine varsa çocukların oyuncaklarının kaldırılması bu ilaçlama öncesinde alınması gereken önlemlerdendir. Ayrıca ilaçlama sırasında da ortamda maskeli fare ilaçlama personellerinin dışından herhangi bir kimse veya evcil hayvan bulundurulması oldukça tehlikeli olabilir. 2 saat kadar kapalı kalacak alan yarım saat havalandırılarak kullanılabilir. Uygulamanın ardından mutfak gereçleri sudan geçirilirse sonuçlar daha sağlıklı olacaktır. 
Sadece farelerden kurtulmak için geliştirilen bir diğer yöntemde istasyon yöntemidir. Bu yöntem fabrika, bahçe, bodrum gibi büyük mekanlarda ilacın rüzgar, yağmur ya da kedi, köpek gibi hayvanların verebilecekleri zararlara engel olunmak amacıyla içinde mum bloklar bulunan bir aparttın kuytu köşelere bırakılarak gerçekleştirilir. alanın büyüklüğüne ve farenin alandaki yoğunluğuna bağlı olarak kaç adet konulacağı belirlenir. Fare kemirgeni bu ilacı yemesinin ardından içtiği su yolula zehrin kanı karışması sonucunda ölür. Koku yapmadığı ve kutunun içinde ölmediği için oldukça zahmetsiz bir işlemdir.

 

PASTA, MUM BLOK, HAZIR YEMLEME İSTASYONLARI VE FARE ZEHİRLERİ İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ ...

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Tahtakurusu İlaçlaması Nasıl Yapılır ? Tahtakurusu Mücadelesi ?   En Etkili Tahtakurusu İlaçları ? Kokulu, Kokusuz Tahtakurusu İlaçları ?

      

      Bu haşereler insan ve hayvan üzerinden kan emen ve beslenmesi tamamen bu yolla gerçekleştiren bir haşeredir. Beslenmesinde sıcakkanlı hayvanları seçip bu canlılar üzerinden beslenir ve taşınması da yine bu hayvanlar üzerinden olmaktadır. Tahtakurusu dünyanın her kıtasında ve her yerinde bulunur. Oldukça ufak bir böcektir ve vücudu alttan ve üstten basık bir yapıda olup bir disk şeklindedir. Baş kısmında 1 çift anteni bulunur ve bu sayede iletişimini sağlar

     Tahtakurusu boyları ve yapıları , yaşadıkları alanlara, beslenmesine, türlerine bağlı olarak değişmektetir. Bu haşerelerin boyları genellikle 2 - 5mm kadardır. Her bir türü farklı renkte olup, bazı türleri kiremit kırmızısı ve turuncuya yakın renkte bazıları kahverengi, bazı türleri de kırmızımsı renktedir. Bu  böcek türünün  vücudu altında simetrik olarak dizilmiş 3 çift ayağı bulunur. İnsan ve hayvanlardan kan emerek beslendiği için sürekli üzerinden beslendiği canlıyı değiştirmektedir. Bu haşerelerin bedenlerinde sürekli kan ve kan atıkları olduğu için ezildikleri zaman ve dışkı bıraktıkları zaman çok pis kokarlar. Bu nedenle tahtakurusu ile mücadele bireysel olarak yapılmamalı, muhakkak tahtakurusu ilaçlama şirketleri tarafından yardım alınmalıdır. Hem insan sağlığı açısından tehlikeli olan hem de yok edilmesi güç olan bu haşere ancak ilaçlama ile yok edilebilir.

     Bu haşereye evlerde veya iş yerlerinde rastlanıldığında mutlaka en kısa zamanda önlemi alınmalı ve tahtakurusu ilaçlama şirketleri ile irtibat kurulmalıdır. Yoksa çok sayıda üreyip çok çabuk çoğaldığından evleri komple istila edebilirler. Tahtakurusu ile mücadele edecek kişiler muhakkak ilaçlama yaptırmalıdır.

     Tahtakurusu evcil hayvan olarak beslenen kedi, köpek, kuş, dışarıdan gelen misafirler, alınan mobilyalar, alışverişler yolu ile evlerimize gelebilmektedir. Evde ve iş yerlerinde bu haşereye rastlanıldığında mutlaka en kısa zamanda önlemi alınmalı. Yoksa tahtakurusu çok sayıda üreyip çok hızlı çoğaldığından evleri komple istila ederler. Tahtakurusundan kurtulmak için mutlaka tahtakurusu ilaçlaması yapılmalıdır.

 

KOKULU KOKUSUZ EN ETKİLİ TAHTAKURUSU İLAÇLARI İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ...

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sivrisinek İlaçlama Nasıl Yapılır ? Sivrisinek Mücadelesi ? Kokulu, Kokusuz, Açık - Kapalı Alan Sivrisinek İlaçları ? 

    Sivrisinek (clucidae) familyasından bir canlıdır. Sivrisinek kan emerek beslenme sağlar. Sivrisineğin vücudu baş, göğüs ve karınkısmından meydana gelmiştir. Sivrisineğin kafasının iki yanında anten bulunur. Erkek sivrisinek dişisini kanat çırpma sesinden tanır. Sivrisineğin göğüs kısmında 1 çift kanat ve 3 çift ayak vardır. Sivrisineğin karın kısmı bol miktarda kanı alabilecek kapasitede esnektir.Sivrisineğin karnı çok fazla şişse de patlamaz.

      Sivrisinekteki kan emme mekanizması mükemmel çalışır. Kafası kaslarla kaplı olan sivrisinek sineğin borusunun iki tarafından kasılıp gevşer, bu arada 1-2 atmosferlik basınç meydana gelir. Bu arada sivrisineğin borusunda herhangi bir zedelenme olmaz. Çünkü kan geçen dokular hızlı kan akışına dayanabilecek kapasitededir. Sivrisinek vücudunun 6 katı kadar kan emebilir. Bu süre insanın 200 kilo su içmesi ile aynı zaman denktir. Sivrisineğin yaşayabilmesi için protein ve şeker alması gerekir. Sivrisinek bu ihtiyacını bitki ve meyve suyundan elde eder. Kan dişi sivrisinek için kesinlikle olması gereken bir besin kaynağıdır. Dişi sivrisinek yumurtlamak için kan emmeye muhtaçtır.

       Sivrisinek kanın pıhtılaşmasını önlemek için bir sıvı salgılar, böylece sivrisinek rahatlıkla kan akışı sağlar. Kan emerek beslenen sivrisinek hastalık taşır. Sivrisineğin bulaştırdığı hastalıklar, fil hastalığı, sıtma, sarıhumma gibi hastalıklardır. Sivrisinek havada uçarken çiftleşebilir. Erkek sivrisinekler erişkin olana dek çiftleşmezler. Çünkü antenleri gelişmediği için sağır olurlar. Bu sebepten dişi sivrisineğin çiftleşme çağrısını duyamaz. Sivrisinekte bulunan işitme organı oldukça gelişmiştir. Sivrisinekte bulunan antenlerde çok sayıda duyu hücresi vardır. Sivrisineğin bu organına (Johnston organı) adı verilir. Dişi ve erkek sivrisinek çiftleştikten sonra erkek sinek ölür. Dişi sinek erkeğin spermlerini özel kesede saklar.

       Dişi sivrisinek haftalarca döllenmiş yumurta yumurtlamaya devam eder. Dişi sinek bir seferde 200-400 arası yumurta yapabilir. Yumurtaların gelişmesi için dişi sivrisinek sürekli kan emmek zorundadır. Sivrisinek yumurtaları ılık, durgun, 60cmden sığ sularda gelişir. Erginleşen sivrisinekler 2 ay yaşar ve ölürler. Sivrisinek genel olarak akşam vakti uçar. Görülen sinek toplulukları erkeklerden oluşur. Sivrisineğin doğal ortamda çok düşmanı vardır, bunlar; balık, kertenkele, kuş, yarasa, bukalemun, kurbağadır.

       Sivrisineklerden kurtulmanız en etkili çözümü periyodik olarak sivrisinek ilaçlaması yapmaktır. 

Sivrisinek hakkında bazı bilgiler:
*Kan emen sadece dişi sivrisinektir.
*Dişi sivrisinek her defasında 200-300 yumurta bırakabilir.
*Dolunay çıktığı zaman sivrisineğin ısırma işlemi 500 kat fazladır.
*Sivrisinek yumurtaları kurumuş şekilde 5 sene yaşayabilir.
*Sivrisinek yaşamı boyunca 250km yol kat edebilir.
*Sivrisinek saniyede 500 defa kanat çırpar.

 

KOKULU, KOKUSUZ, AÇIK - KAPALI ALAN EN ETKİLİ SİVRİSİNEK İLAÇLARI İÇİN BURAYA TIKLAYINZ...

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Karasinek İlaçlaması Nasıl Yapılır ? Karasinek Mücadelesi ? En Etkili Karasinek İlaçları ? Kokulu, Kokusuz, Granül Karasinek İlaçları ?

        Sinek ilaçlama önemli bir işlemdir. Çünkü temiz yerlerde bulunmayan sinekler, her alana buradan aldıkları mikropları bulaştırabilirler. Kanatlı küçük haşerelerden olan sinekler dünyanın her yerinde ve her kıtasında bulunurlar. Sinek ve karasineklerin yapıları ve şekilleri yaşadığı yere ve türüne bağlı olarak değişir. Genellikle çöplüklerde, bataklıklarda, temiz olmayan alanlarda görülebilen sineklerden kurtulmak önemlidir. Çünkü bu yerlerden aldıkları mikropları, insanların yaşam alanlarına da girerek , kişilere kolayca bulaştırırlar. Bunun sonucu olarak da ciddi rahatsızlıklar görülebilir. Sinek ilaçlama uygulatılması ve ihmal edilmemesi gereken bir işlemdir. Sineklerin vücudu üzerinde uçmasını ve havada dengede durmasını sağlayan kanatları vardır. Uçuyor olabilmeleri nedeniyle sineklerden kurtulmak zorlaşır. Yakalanmaları imkansız olan bu haşereler ancak uzman kişilerce uygulanan sinek ilaçlama yöntemleri ile yok edilebilir. Küçük yapılı hayvanlar olup boyları genellikle birkaç mm den 1cm ye kadar olabilirler. 

        Sinek ilaçlama için kullanılan ilaçlar ve ilaçlama yöntemleri farklıdır. Sinek ile mücadele için ilaçlama mutlaka ya akşam saatlerinde ya da sabahın erken saatlerinde olmalıdır. İlaçlama öncesinde mutlaka bu haşerelerin üredikleri yerler tespit edilmeli ve ilaçlama bu şekilde gerçekleştirilmelidir. Genellikle püskürtme ya da ulv şeklinde uygulanan sıvı ilaçlar kullanılır.

 

KOKULU, KOKUSUZ KARASİNEK İLAÇLARI İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ...

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Karınca, Termit İlaçlaması Nasıl Yapılır ? Karınca, Termit Mücadelesi ? En Etkili Karınca, Termit  İlaçları ? Kokulu, Kokusuz, Jel, Toz Karınca İlaçları ?

        Dünyanın her yerinde rahatlıkla karşılaşılan ufak yapılı canlılardır. Koloni olarak yeryüzünde en kalabalık sayıya sahiptirler. Belki bir koloni içinde milyonlarca karınca dahi yaşayabilir. Bu nedenle evlerimizde, iş yerlerimizde karşılaştığımız bir kaç karınca, daha yüzlercesinin olabileceğine işarettir. Bu nedenle ihmali karşısında verebilecekleri zararların her geçen gün daha büyük sorunlar yaşayabiliriz. Yapı olarak kendilerine has bir şekli olan karıncaların boy ve yapıları da türleri arasında değişmektedir. Yapı olarak baş, göğüs ve karın kısmından oluşurlar.

       Bir kolonide milyonlarca karınca ekinlere saldırdığında çok ciddi zararlar verebildikleri gibi, evlerimize gelen 1000'lerce karınca da mutfaktaki gıdalara çok kısa zamanda ciddi zararlar verebilmektedir. Bu bakımdan karınca ile mücadele etmek gerekir.  Karınca ilaçlama yöntemleri arasında sıvı ilaçlama , toz ilaçlama ve jel ilaçlama en sık kullanılan ilaçlama türleridir.

 

 

KOKULU, KOKUSUZ, TOZ, JEL KARINCA, TERMİT İLAÇLARI İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ ...

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Çıyan, Kırkayak İlaçlaması Nasıl Yapılır ? Çıyan, Kırkayak Mücadelesi ? En Etkili Çıyan, Kırkayak İlaçları ? Kokulu, Kokusuz Çıyan, Kırkayak İlaçları ?

        Kırkayak ve çıyanlar çokayaklılar sınıfında yer almaktadır. Uzun bir bedeni olan bu haşere iki yanında çok sayıda ayak barındırır. Bu haşerelerin bedeni birbirini takip eden halkaların ard arda sıralanması ile uzamaktadır. Zehirli olan kırkayak ve çıyanlardan kurtulmak, başta insan sağlığı sorunlarına engel olunması açısından oldukça önemlidir. 

 

 

.

.

 

 

KOKULU, KOKUSUZ, ÇIYAN, KIRKAYAK İLAÇLARI İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ ...

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Gümüş Böceği İlaçlaması Nasıl Yapılır ? Gümüş Böceği Mücadelesi ? En Etkili Böcek İlacı ? Kokulu, Kokusuz Böcek İlaçları ?

           Bu haşere küçük haşere grubundan olup kanatsız ve omurgasız bir türdür. Yapı ve renk olarak yaşadığı alanlara göre değişmektedirler. Renk olarak parlak ve gümüşümsü bir yapıda olduklarından isimlerinde bu şekilde almışlardır. Yapısal olarak üç kısımdan oluşan bu haşerelerin baş, gövde ve kuyruk kısmı bulunur. Gümüş böceğinin başucunda 2 çift anteni vardır ve bu antenler ile hem besinin yerini tespit ederler hem de kendilerine gelebilecek tehlikeleri algılayıp kolayca kaçabilirler.

       Gümüş böceği yaşam alanı olarak sıcak ve nemli yerleri tercih eder. Evlerimizde genellikle banyolarda, çatı katlarında, duvar diplerinde, mutfak dolaplarında, pis su akarlarında, parke altlarında olmak üzere her kısımda ratlamak mümkün olan gümüş böceklerinden kurtulmak için, gümüş böceği ilaçlaması yapılmalıdır.

       Besin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla üzerlerinde dolaştıkları gıdalara salya ve dışkılar bırakarak, kişilere mikrop bulaştıran haşerelerdendir. Hızlı bir şekilde ürediğinden, kısa zaman içinde bulunduğu alanı istila eder. Bu sebepten dolayı en kısa zamanda gümüş böceği ilaçlaması yapılmalıdır.

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Tesbih Böceği İlaçlaması Nasıl Yapılır ? Tesbih Böceği İlaçlaması ? En Etkili Haşere İlacı ? Kokulu, Kokusuz Haşere İlaçları ?

      Tespih böceği yapı ve şekil olarak farklı bir canlı olup insanların yaşam alanlarında sıkça rastlanabilmektedir. Bir haşerenin insanlara yakınlığı, verebilecekleri zararın fazlalılığını arttırır. Bedeninin alt kısmında çok sayıda da ayakları bulunan tespih böceğinin boy ve yapısı türlerine ve beslenmesine bağlı olarak değişmektedir. Genel olarak birkaç mm kadardırlar ve bazı türleri 3cm kadar olabilmektedir.

      Tespih böceği için tercih edilen ilaçlama yöntemi, sıvıdır. Püskürtme ya da ulv şeklinde gerçekleştirilmesi, haşerenin hangi alanda bulunması tespiti ardından belirlenir. 

.

.

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Yılan İlaçlaması Nasıl Yapılır ? Yılan Mücadelesi ?

        Dünyanın her yerinde ve her kıtasında yaşayan bir canlıdır. Boyları ve yapıları türlerine bağlı olarak değişkendir. Yılan türlerinin bir çoğu zehirlidir. Bu bakımdan yılanların her türlüsünden uzak durmak gerekir. Bu zararlının biyolojik yapısı tüm türlerinde aynıdır. Yapı ve şekil olarak bazı farklılıkları vardır ancak genelinin uzun bir vücut yapısı bulunur ve vücudunun sonunda kuyrukları mevcuttur. Zehirli türlerde gözler elips şeklinde ve kafa bölgesi küttür. Zehirli türlerde kuyruk incelerek sonlanmaz küt bir sonlanmayla biter.

        Yılan ile mücadele etmek zordur ve tehlikelidir. Bunun yüzden yılandan kurtulmak için profesyönel ilaçlama firmalarından yardım ve destek almak gerekir. 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Kene İlaçlaması Nasıl Yapılır ? Kene Mücadelesi ? En Etkili Kene İlacı ? Kokulu, Kokusuz, Açık Alan En Etkili Kene İlaçları ?

         Kene gözü olmayan, kan emici, eklem bacaklılar sınıfından bir böcektir.  Bu haşerelerin insan sağlığında ciddi rol oynadıkları bilinmektedir. Koyun, insan, köpek, deve, kedi gibi canlıların üzerine yapışarak kanını emen bir haşeredir. Her canlı için sağlık sorunlarına sebep olduğu için kene görüldüğü anda keneden kurtulmak şarttır. 

       Bu haşerelerin bulaştırdığı pek çok tehlikeli ve salgın hastalık vardır. Kene ısırması ile doğan en önemli hastalık FSME hastalığıdır.

 

FSME: Ateş, eklem ve baş ağrısı ve bazen de menenjit görülebilir.

Akdeniz ateşi: çok yüksek ateş ve alerjik reaksiyonla görülür.

Tularemia: Ateş ve baş ağrısı. Ehrlichiosis: Adale ağrısı, ateş, sırt ve baş ağrısı görülür. 
Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı yarattığı en tehlikeli hastalığıdır.

Kene sokması durumunda bireysel müdahale edilmemelidir en yakın sağlık kurumuna başvurulmalıdır.
 


    KOKULU, KOKUSUZ, AÇIK ALAN KENE İLAÇLARI İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ...

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Güve İlaçlaması Nasıl Yapılır ? Güve Mücadelesi ? Kokulu Kokusuz Böcek İlaçlama ?

         İnsanlara sinsice zarar veren canlılardır. Yapı ve şekil olarak yaşadığı yere ve beslenme şekline bağlı olarak farklı yapılarda olabilirler. Besinlerine bağlı olarak da farklı isimler alabilmektedirler. Yeryüzünün her kısmında yaşayan güveler her ortamda bulunurlar. Evlerimizde dahi karşılaşmamaızın mümkün olduğu güvelerden kurtulmak için mutlaka ilaçlama yapılmalıdır. Bu haşerelerin bazı türleri kanatlı bazı türleri ise kanatsızdır. Genel olarak boyları birkaç mm olurken bazıları 12 mm kadar olabilmektedir.

       İnsanları sokmaz ve ısırmazlar. Bu nedenle zararsızdırlar ancak eşyaları ve bazı gıdaları kısa sürede kullanılmaz hale getirmeleri sebebiyle yine de güvelerden kurtulmak şarttr. Güve ilaçlaması bu yüzden de oldukça önemlidir.Bu haşereler genellikle ışığa karşı hassastırlar ve bu nedenden dolayı da gündüzleri pasif, geceleri ise çok aktiftirler. Bu zaman dilimlerinde uçuşarak hareket ederler.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kalorifer Böceği İlaçlama Nasıl Yapılır ? Kalorifer Böceği Mücadelesi ? En Etkili Kalorifer Böceği İlaçları ? Kokulu, Kokusuz, Jel Kalorifer Böceği İlacı ?

      Sıcak, nemli ve temiz olmayan ortamlarda görülmesi mümkün olan kalorifer böceklerine, evlerimizde, mutfak, banyolarda, çatı katlarında, merdiven boşluklarında da rastlamamız olağandır. Oldukça hızlı ürerler bu nedenle bu haşerelerden kurtulmak şarttır. Çünkü insanların yiyip yiyemedikleri silikon, naylon, kağıt, poşet gibi her türşeyi yiyebilmektedirler. Bulundukları alanlardan aldıkları mikropları da bu tür yiyecek ve eşyaların üzerlerine bırakarak insanlara mikrop bulaştırırlar. 

       Kalorifer böceği, hamam böceği türlerinden olup, alman hamam böceği olarak da bilinen bir canlıdır. Karafatma, kakalak bu türlerin diğerlerindendir. İnsanları ısırmaz veya sokmazlar ancak bıraktıkları dışkı ve salyaların insanlarla temasları sonucunda ciddi sağlık sorunları yaşanmasına sebep olmaktadırlar. Bu haşerelerin bulaştırdıkları mikroplar, daha önceden bulundukları pis ortamlardan kaynaklıdır. Bu hastalıkların başlıcaları ise; hepatit, astım, mantar hastalıkları, pnomoni, alerjik reaksiyonlat, gıda zehirlenmeleri, dizanteridir. 

 

KOKULU, KOKUSUZ, JEL KALORİFER BÖCEĞİ İLAÇLARI İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ ...

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pire İlaçlama Nasıl Yapılır ? Pire Mücadelesi ? En Etkili Pire ilaçları ? Kokulu, Kokusuz, Toz Pire İlaçları?

     Pire (Siphonaptera) omurgasız hayvanlar sınıfından olup insanlar ve hayvanlar üzerinden kan emerek beslenen bir böcek türüdür. Kan emen haşere gruplarından olduğundan pire ilaçlama da gecikmeden yapılması gereken bir uygulamadır. Çünkü insanların çok ufak ihmalleri bu haşerelerden bulaşabilecek mikropların ciddi hastalıklara sebep olmalarını sağlayacaktır. Kanatsızdırlar ve uçamazlar. Genel olarak vücudu yanlardan basık bir durumdadır. Bedeninin alt kısmında toplamda 6 ayağı bulunur ve arka ayaklar ön ayaklardan daha büyük ve daha güçlüdür. Pire bu sayede çok iyi bir şekilde zıplar ve istedikleri her yere oldukça kolay şekilde geçebilir. Bu durum da bu haşerelerin her alanda hızlıca yayılabileceklerini ve daha da zararlı hale gelebileceklerini gösterir. 

       Genel olarak bu haşerelerin bulaştırdığı hastalıklar şunlardır. Veba hastalığı, dizanteri, kuduz, Verem mikrobu, alerjik hastalıklar, tifüs hastalığı, cilt hatalıkları, humma mikrobu, lezyonlu hastalıklar olmak üzere birçok cilt hastalıkları.

       Pire ilaçlaması için yoğun kokulu sıvı ilaçlar kullanılmalıdur. Çünkü pirelerden kurtulmak oldukça zordur. Kokulu ilaçlama gerçekleştirilmeden önce varsa gıdaların ağızları kapatılarak saklanması, aynı şekilde yine varsa çocuk ve bebek oyuncaklarının poşetlenerek kaldırılması gerekmektedir. Çünkü bu ilaçlama tekniği için kullanılar ilaçların etkisi oldukça kuvvetlidir ve insanlarla temasları sağlık sorunlarına sebep olabilir. 

 

KOKULU, KOKUSUZ, TOZ PİRE İLAÇLARI İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ ...

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Akrep İlaçlama Nasıl Ypılır ? Akrep Mücadelesi ? En Etkili Akrep İlaçları ? Kokulu, Kokusuz Akrep İlaçları ?

          Akrep kendisine gelebilecek tehlikeleri sezdiğinde, korunma içgüdüsü ile insanları sokar. 400 milyon yıldır dünyada var olan bu haşere çok zehirlidir. Soktuğundan hayati tehlike riski taşıyabilir. Bu nedenle akrepten kurtulmak şarttır. Dünyada akrebin 1.300 türü bulunmaktadır ve Antartika dışında dünyada her yerde yaşayabilir.

Akrep sokmasından sonra görülen bazı reaksiyonlar.
*Üşüme, giyecek arama, sayıklama, sesten rahatsızlık duyma.
*Yemek yeme ve yutma sorunu. 
*Konuşmakta güçlük çekmek.
*İdrara çıkmada güçlüğü çekmek.
*Sokulan yerde yanma, ağrı hissi.
*Bacak bükememek, yürümede zorluk çekmek.

Akrep sokmalarına karşı önlem:
*Akrebe çıplak elle dokunmayın.
*Dış ortamlarda, açık arazide çıplak zemine yatılmamalı.
*Bölgenin akreplerinin zehirli olup olmadığı iyi öğrenmekte fayda vardır.

Akrep sokması sonrası yapılması gerekenler:
*Akrep sokması sonrası sokulan yerin 3-4cm yukarısı sıkıca bağlanmalı, kalbe giden kan akışı yavaşlatılmalı.
*Akrebin soktuğu bölgeye soğuk pres uygulanmalı.
*Hareket edilmemeli, yara temiz tutulmalıdır.
*Panzehir çok ciddi olmayan durumlarda uygulanmamalı.
*Çocuklarda akrep sokması durumunda, 24-48 saat arası hastanede gözetim altında tutulmalıdır.

 

       Akrep ilaçlama sıvı ilaçlar uygulanılarak gerçekleştirilmektedir. Çünkü en etkili ilaçların kullanılarak gerçekleştirildiği ilaçlama tekniği sıvı ilaçlamalardır. Bu teknik her tür açık ya da kapalı alan için gerçekleştirilebilir. Kapalı alanlarda yapıldığında gıdaların saklanması alınması gereken en önemli tedbirdir.

 

KOKULU, KOKUSUZ EN ETKİLİ AKREP İLAÇLARI İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ ...

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kulağakaçan Böceği İlaçlama Nasıl Yapılır ?  Kulağakaçan Böceği Mücadelesi ? Kokulu, Kokusuz En Etkili Kulağakaçan Böceği İlaçları ?

        Kulağakaçan böceği küçük yapılı bir canlı olup, boyları birkaç cm olan bir haşeredir. Vücutları üç bölümden oluşur. Bu bölümler baş, gövde ve karın kısmından oluşmaktadır. Kulağakaçan böceklerindetoplam 6 ayak bulunur ve baş kısımlarında 2 adet antenleri vardır. Bu antenler sayesinde besinlerini bulurlar ve kendilerine gelen tehlikeleri algılayıp kaçarlar.

       Vücutlarının arka kısmında kıskaçları vardır. Kulağakaçan böceği genellikle geceleri aktiftirler. Kulağakaçan beslenmesini gece yaptığı için gündüz saklandıkları yerden çıkarak beslenirler.

Kulağakaçan böceği besin olarak bitkisel ürünler ile hayvansal artıklarla beslenirler.  Bitkilerin artıklarını, bitki meyvelerini ve bitki yapraklarını yerler.

      Ayrıca böcek ölülerini kıskaçları ile parçalar ve sonrada yer. Ayrıca büyük cüsseli hayvanların leşinden de yiyerek beslenirler.

       Kulağakaçan böceği insanlar için tehlikeli bir böcektir. İnsanlar uyuduğu zaman insanın ağzına, burnuna, ve kulağına kaçar. Kulağa kaçan böceği çok hızlı hareket eder.

       Kulağakaçan ile mücadelede mutlaka şarttır.  Kulağakaçan böceği ilaçlama olarak en sık kullanılan yöntem püskürtme yöntemidir.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Salyangoz İlaçlama Nasıl Yapılır ? Salyangoz Mücadelesi ? Kokulu, Kokusuz, Toz En Etkili  Salyangoz İlaçları ?

      Salyangoz, vücudunun üzerinde bir kabuk bulunan, diğer canlılardan birçok farklı özelliklere sahip bir böcektir. Sırtındaki kabuğu sayesinde kendisini tehlikelerden korur. Hareketini, vücudu ile kabuğu arasında bulunan bir sıvı ile sağlar. Bu sıvı üzerinde hareket eden salyangozun gezdiği yerlerde sümüksü ve parlak bir leke oluşur. Tüm vücudu sıvı ile kaplı olan salyangozların, sıvıya çok ihtiyaçları vardır. Bu nedenle salyangozlar, nemli ve sulak alanlarda daha çok yaşar. Bol yağış alan ülkelerde sık görülen salyangoz, ülkemizde en çok yağış alan bölgeler olan Karadeniz ve Marmara bölgelerinde sık görülür.

       Özellikle yağmur sonrası ortaya çıkan salyangoz canlısının birçok türü otçul beslenirken, bazı nadir türleri de etçil beslenir. Beslenmesini bitkilerin kökleri ve yapraklarını kemirerek sağlayan salyangoz, bahçe ve tarla gibi alanlarda sıkça bulunarak bu alanlarda yetiştirilen bitkilere zarar verir. Salyangoz aşırı sıcak ortamlarda veya aşırı soğuk ortamlarda da yaşayamaz. Çok sıcak olan bölgelerde vücudunda bulunan sıvı kurur, çok soğuk bölgelerde ise vücut sıvısı donar. Her iki durumda da salyangoz ölür. Salyangozların en büyük özelliği çift üreme organına sahip olmalarıdır. Zaman zaman kendilerini bile dölleyebilirler. İnsanlar için zararı pek olamayan salyangozlar, aynı zamanda bazı toplumlarda gıda maddesi olarak ta tüketilir. 

 

KOKULU, KOKUSUZ, TOZ EN ETKİLİ SALYANGOZ İLAÇLARI İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ ...

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Tatarcık İlaçlama Nasıl Yapılır ? Tatarcık Mücadelesi ? Kokulu, Kokusuz En Etkili TatarcIK İlaçları ?

    Tatarcık bir sinek türüdür. Yapıları küçüktür ve bedenleri tüylerle kaplı dır. Tatarcık sinekleri kelebekler ile çok karıştırılır, fakat kelebekler ile tatarcık sinekleri arasında birçok fark vardır. En belirgin özelliklerinden birisi tatarcık sineklerinin vücutlarının tüylü olması ve renklerinin mat olmasıdır. Boyları yaklaşık 3-5 mm kadar olan tatarcık sineklerinde toplam 6 tane ayak bulunmaktadır.

     Tatarcıklar genellikle pis kokulu alanlarda, çamurluklarda, hayvan ağıllarında, kümes hayvanlarında, bataklıklarda, hayvan artıkları üzerinde ve lağım sularında yaşarlar. Bu nedenle pis olan canlılardır.

Tatarcıklar ev ortamına yerleştiğinde evlerin karanlık olan bölgelerinde, kullanılmayan alanlarında, ve loş olan kısımlarına yerleşir. Gündüzleri pasif olan tatarcıklar geceleri aktif olduklarında insanları ısırırlar. İnsanları ısıran tatarcıklar vücutta kabarcıklara, şişmelere ve kaşıntılara sebep olur. Tatarcıklar beslenmelerini kan emerek sağlarlar. Ayrıca sebze ve meyvelerin sularını içerek de beslenirler. Tatarcık ısırması sonrası insanlarda birçok hastalık oluşur.

Tatarcık ısırması ile insana bulaşan hastalıklar:

1-Tatarcık humması
2-Tavuk hastalığı
3-Şark çıbanı
4-Viral hastalıklar
5-Bağırsak hastalıkları
6-Ateşli hastalıklar

Tatarcıklar insanı ısırdığı zaman şu belirtiler görülür: Ateş, iştahsızlık, mide bulantısı, kabızlık, baş ağrıları, akut şeklinde ağrılar, boğaz ağrıları, eklem ve kas ağrılar ve kusma gibi belirtiler tatarcık ısırması belirtileridir.

TATARCIK İLE MÜCADELE

Tatarcıklar geceleri aktif olduklarını için ilaçlama mutlaka ya akşam saatlerinde yada sabah erken saatlerinde günün loş olduğu saatlerde yapılmalı.

Tatarcık ilaçlamada farklı yöntemler kullanılır. En etkili yöntem sisleme ve spreyleme yöntemleridir. 

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Arı İlaçlama Nasıl Yapılır ? Arı Mücadelesi ? En Etkili Kokulu, Kokusuz, Tuzaklı Arı İlaçlama  ?

    Arılar yapı olarak kanatlı hayvan olup kuyruğunda zehirli iğne taşırlar.6 ayağı ve başucunda 2 anteni bulunur. Tüm iletişimini bu antenler ile yaparlar. Bu antenlerinden belli dalgalar yayarak gönderir. Cisme çarpan dalgalar geri geldiğinde arı bu dalgalar sayesinde besinlerin yerlerini ve yönünü bulur.

       Arıların dünyada birçok çeşidi vardır. Kanatlı hayvanlar gurubundan olan arılar, yapı itibarı ile farklılıklar göstermektedirler. Arıların türlerine göre farklı görevleri vardır. Bal arısı dediğimiz arı türü özellikle çok eski çağlardan beri insanlar tarafından evcilleştirilerek bal üretiminde kullanılmaktadır. Bu türün insana zararından çok faydası vardır. Bal arılarının bir faydası da bitkilerin döllenmesinde aktif rol oynarlar. Bir çiçeğe konan arı diğer bir çiçeğe poleni taşıyıp o çiçeğin döllenmesine sebep olurlar. Ekolojik dengede arının rolü çok büyüktür.

        Arılar beslenmesinde bitki polenlerini kullandığı gibi yaban arıları bazı ufak böcek türlerini de yerler. Dışarıda bulunan yemek ve şekerleri de yerler.

       Arılarda en çok tehlikeli olan tür, yaban arısı dediğimiz türüdür. Yaban arısının insanlara zararları çoktur yani yaban arıları hem çiftçilere hem arı yetiştiricilerine ve hem de ortamdaki diğer insanlara zarar verir. Yaban arıları ve bal arıları çiftçilerde ekinlerin çiçeklerinin öz suyunu emdiği için çiçeğin kurumasına ve hasattın düşmesine neden olur. Yaban arıları arı yetiştiricileri içinde tehlikelidir çünkü yaban arıları bal arısını öldürüp yerler.

       Yaban arıları genellikle yuvasını toprağa kazıyarak yapar. Yaban arılarının bazı türleri ev çatılarında ve binanın bazı kısımlarında yüzeye yapışık olarak yuva yaparlar.

Yaban arıları yuvalarını altıgen şeklinde petekler örerek bir ucundan tavana tuttururlar. Yaban arıları bu petek içine yumurtasını bırakarak çoğalırlar. Petek içinde bulunan yumurtalar belli sıcaklığa ulaştığında larvalaşırlar. Yavru olup uçana kadar beslenmelerini diğer arılar üstlenir. Yaban arıları zehirli olmaları sebebi ile tehlikelidirler.İnsanlara toplu halde hücum ederler. Buda insanın sonu demektir.

       Arılar kendi arasında belli iş bölümleri yaparlar. Her arının kendine göre ayrı bir görevi vardır. Bazı arılar işçi, bazıları dışarıcı, bazısı da savaşçıdır. Her arı grrubu bir kraliçe arı etrafında toplanıp koloni oluştururlar. Arılar insana saldırdığında toplu olarak saldırdığı için arı saldırısına maruz kalan kişi mutlaka en kısa zamanda en yakın sağlık kurumuna başvurmalıdır. 

 

 

SAYFALAR
İLETİŞİM SAYFALARI

24 SAATTE KARGO


HIZLI KARGO İBARELİ ÜRÜNLER 24 SAATTE KARGO.

SORGUSUZ SUALSİZ İADE


ÜSTELİK İADE KARGO ÜCRETİ DE Biyosidal Market'DEN.

UYGUN KARGO ÜCRETİ


TÜM ÜRÜNLERİNİZ ANLAŞMALI KARGO FİRMALARI İLE EN UYGUN FİYATLARLA KARGOLANIYOR.

GENİŞ ÖDEME SEÇENEKLERİ


KREDİ KARTIYLA PEŞİN VEYA TAKSİTLE VEYA KAPIDA NAKİT ÖDEME.

Facebook Sayfamız
Google Chrome
Eklentimizi Yükleyerek Sitemizdeki Ürünlerimizi , Kampanyalarımızı Ve Fırsatlarımızı Anlık Alabilmek İçin Eklentimizi Yükleyebilirsiniz.
Mobil Uygulamalar
APP STORE'dan İNDİREBİLİRSİNİZ
GOOGLE PLAY'den İNDİREBİLİRSİNİZ
Bizi Takip Edin
 • Bültene Kaydolun
  Biyosid Market
  Oruç Reis Mah. Tekstilkent Sitesi G1 Blok No :382 ESENLER / İSTANBUL
  0850 885 1002
  info@biyosidmarket.com
  0507 352 2492
  Bilgi
  Bilgi Bankası
  Güvenlik - Garanti
  Alıcı Rehberi
  İletişim Sayfaları
  Bonus KartVisaMasterCardMaestroAmerican Express
  Biyosid Market DİJİTİC E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.
  Biyosidal Market 2015 - 2017 © Dijitic - Tüm hakkı saklıdır.   Bonus KartVisaMasterCardMaestroAmerican Express